با خدمتکاران ویلا که از شما پذیرایی می کنند آشنا شوید!!

توسط : تیم محتوای ویلکسر

امکانات ویلا

یکی از دغدغه های مهم مسافرانی که تاکنون در ویلا اقامت نداشته اند، خدمات و سرویس‌هایی است که از خدمه ویلا دریافت می‌کنند. این نگرانی به دلیل نداشتن شناخت و تجربه از اجاره ویلا در این مسافران ایجاد می‌گردد. آنها تمام اعضای خدمه یک ویلا و سرویس و زمان سرویس دهی را نمی‌دانند و هیچ دیدی نسبت به آن ندارند.

 

بسیاری از مسافرین تصور نمی‌کنند که حتی خدمه ای در ویلا از آنها پذیرایی کند و فکر می‌کنند که فقط تمام یک ویلا با امکانات داخلی آن را اجاره کرده اند. باید خاطر نشان کنم تمام ویلاهای ویلکسر دارای خدمتکاران آموزش دیده و حرفه ای هستند.

در ادامه تمام خدمه ای که در یک ویلا ممکن است به شما سرویس دهند معرفی و با مسئولیت آنها آشنا خواهید شد.

خدمتکاران ویلا ماساژور مدیر آشپز

 

  1. مدیر ویلا – Villa Manager

 

مدیر ویلا نزدیکترین شخص به مسافر است  شخصی که در ویلا وظایفی مشابه به receiption  هتل را دارد اما با این تفاوت که تمام وقت او صرف و در اختیار میهمانان  ویلا می باشد، او کارکنان ویلا را مدیریت می‌کند و برای دریافت هر سرویسی از او می‌توانید درخواست کنید تا تمام کارها را برنامه ریزی کند.

 

اجاره ماشین به همراه راننده و یا بدون راننده، برنامه ریزی برای برگزاری باربیکیو، سفارش غذاهای مد نظر شما به سرآشپز، هماهنگی جشن‌ها و مراسم و هزاران مسئولیت دیگر که همه بر دوش مدیر ویلاست.

 

برخی از ویلاها دارای دپوزیت امنیتی (مبلغی که هم به عنوان وجه ضمانت برای جلوگیری از خسارات احتمالی از مسافران دریافت می‌شود و هم اگر در زمان اقامت مسافران از خدمات هزینه دار ویلا استفاده نمایند ازاین وجه آن مبالغ کسر می گردد و مابقی آن در روز تحویل ویلا در صورت عدم خسارت به طور کامل به مسافران بازگردانده می‌شود.) هستند که شما در روز تحویل این مقدار وجه نقد را به مدیر تحویل می‌دهید و در روز آخر از خود او تحویل می‌گیرید.

 

خدمتکاران ویلا ماساژور مدیر آشپز

 

همچنین لازم به ذکر است که این شیوه دریافت نقدی وجه به دلیل مشکلات نداشتن کارتهای اعتباری بین المللی است چنانچه که مسافران خارجی در زمان اقامت در ویلاها شماره و کارت اعتباری خود را نزد مدیر ویلا می گذارند.

 

در نظر داشته باشید که حضور مدیر ویلا در بیشتر موارد به صورت شبانه روزی نیست و فقط چند ساعت در روز را در ویلا حضور دارند.
 

  1. مشاور گردشگری و تفریحی ویلا – Concierge

 

در بیشتر موارد مدیر ویلا و مشاور گردشگری و تفریحی یک شخص می‌باشد اما در مواردی هم اینگونه نیست.

مشاور گردشگری و تفریحی ویلا همانند یک راهنمای سفر عمل می‌کند. او به شما در یافتن مکان‌های گردشگری و تفریحی کمک می‌کند، پیشنهادهای ویژه در اختیارتان می‌گذارد، بهترین رستورانها، بوتیک ها، کافه ها و کلاب های منطقه را به شما معرفی می‌کند، و در مواردی با مسافران همراه می‌شود و همانند یک لیدر تور عمل می‌کند.

 

در نظر داشته باشید که تمام ویلاها دارای مشاور گردشگری و تفریحی نیستند و این سرویس ها را ارائه نمی‌دهند پس اگر می‌خواهید از این سرویس استفاده کنید پیش از رزرو از حضور مشاور گردشگری و تفریحی در ویلا اطمینان حاصل کنید.

 

خدمتکاران ویلا ماساژور مدیر آشپز


 

  1. خدمتکار – Maid

 

خدمتکاران وظیفه نظافت ویلا را به عهده دارند. به طور معمول به صورت روزانه به نظافت ویلا می‌پردازند، تعویض حوله تمیز، مرتب کردن تخت خواب ها سرو صبحانه و مسئولیت های متنوع دیگری که بر عهده این کارکنان قرار دارد و در هر مقصد و ویلا این خدمات متفاوت خواهند بود.


توجه داشته باشید که تعداد دفعات نظافت ویلا در هر مجموعه متفاوت است و در این نوشته نوع معمول آن که نظافت روزانه باشد ذکر شد.

 

خدمتکاران ویلا ماساژور مدیر آشپز

 

  1. خانه دار - Housekeeping

 

در بسیاری از موارد همواره 1 خدمتکار به صورت 24 ساعت در ویلا حضور خواهد داشت تا در هرساعتی از شبانه روز به مسافران سرویس ارائه گردد.

 

  1. پرستار کودک – Baby Sitter

 

در بسیاری از ویلاها فرد متخصصی در صورت نیاز حضور خواهد داشت تا از کودکان مراقبت کند. توجه داشته باشید که پرستار کودک جزو خدماتی است که هزینه اضافه شامل آن میگردد. برای حضور پرستار باید از مدیر ویلا درخواست کنید تا برای شما هماهنگی های لازم را انجام دهند.
 

  1. سرآشپز- Chef/Cook

 

بسیاری از ویلاها دارای سرآشپز مخصوص هستند. سرآشپزی حرفه ای که توانایی سرو انواع غذاهای محلی و فرنگی را داراست و در صورت امکان هر سفارش غذایی را که داشته باشید برای شما آماده خواهد کرد. برای برگزای مهمانی باربیکیو، شما کافی است از مدیر ویلا درخواست کنید تا با سرآشپز هماهنگ کند تا برای مهمانی شما خود را آماده کند.

 

خدمتکاران ویلا ماساژور مدیر آشپز

 

در نظر داشته باشید که هزینه مواد غذایی سفارشات مسافر جزو هزینه های اضافی محسوب میگردد و بر عهده مسافران ویلا است.

 

 

  1. نگهبان – Security Guard

 

نگهبان ویلا به صورت 24 ساعت و یا در برخی ویلاها فقط به صورت شبانه مسئولیت امنیت ویلا را برعهده دارند. رفت و آمدها را در نظر می‌گیرند و از ورود افراد ناشناس به محوطه ویلا جلوگیری می‌کنند.

 

توجه داشته باشید که تمام ویلاهای ویلکسر دارای نگهبان می‌باشد تا امنیت و آسایش مسافران در طول سفر حفظ گردد.
 

  1. باغبان - Gardener

 

بسیاری از ویلاها به دلیل محوطه بزرگ وسرسبزی که دارند، فردی را برای رسیدگی، مراقبت و همچنین زیبایی ویلا استخدام می‌کنند. و همانطور که پیداست مسئولیت مراقبت و رسیدگی به گل ها و گیاهان مجموعه، هرس چمن‌ها، تمیز کردن محوطه و مسیرهای عبور بر عهده این افراد است.

 

خدمتکاران ویلا ماساژور مدیر آشپز

 

  1. مسئول استخر – Pool Staff

 

به دلیل رسیدگی هایی که استخر هر مجموعه احتیاج دارد فردی به عنوان مسئول استخر در مجموعه حضور خواهد داشت. مسئول استخر وظیفه نظافت و پاکیزگی و امنیت استخر را بر عهده دارد.

توجه داشته باشید که تمام ویلاهای مجموعه ویلکسر دارای استخر اختصاصی هستند.  
 

  1. ماساژور – Masseuse or Spa Therapist

 

بسیاری از افراد، کشورهای آسیای شرقی را با شیوه‌های مخصوص و متنوع ماساژ می‌شناسند. بنایراین بسیاری از ویلا ها دارای ماساژور هستند و در مواردی هم متخصص اسپا حضور دارد که تمام خدمات مانیکور، پدیکور، ماسک‌های گیاهی و انواع ماساژها را برای مسافران انجام می‌دهد.

 

توجه داشته باشید در اغلب موارد ارائه این خدمات جزء سرویس های هزینه دار ویلا ها است اما ویلاهایی هم هستند مانند ویلای ....(لینک دار شود) که این سرویس را به مهمانان خود به صورت رایگان ارائه می کنند.

 

خدمتکاران ویلا ماساژور مدیر آشپز

 

تیم خدمه ای که در این نوشته معرفی شد تمام افرادی را نام برده است که در یک ویلا برای ارائه خدمات می‌توانند حضور داشته باشند. اما لزوما تمام این افراد را در لیست خدمه تمام ویلاها شاید پیدا نکنید، زیرا هر ویلا بر اساس ظرفیت و امکاناتی که دارد افراد را استخدام و سرویس ویژه‌ای را ارائه می‌دهد.

 

در پایان باید گفت که تمام خدمتکاران و کارکنان هر ویلا تنها به یک هدف آموزش و تربیت شده اند و آن هم ارائه بهترین سرویسها در کمترین زمان و با بیشترین کیفیت می باشد، پس از همین الان به خدمتکاران ویلای خود اعتماد کنیم و مطمئن باشیم که آنها در طول زمان سفر در کنار ما و همراه ما هستند.

امتیاز : بدون امتیاز

نظرات