چالش لانکا (Lanka Challenge) چیست؟ یا همه چیز درباره مسابقه توک توک سواری سریلانکا

توسط : تیم محتوای ویلکسر

جاذبه های گردشگری سریلانکا

مغز متفکر اصلی مسابقه توک توک سواری یا همان چالش لانکا، این برنامه را برای کسانی که به دنبال کشف یک مقصد مسافرتی به شیوه ای متفاوت هستند طراحی کرده است.

 

به مدت 10 روز باید این سه چرخه کوچک فلزی را در میان گروهی از افراد پر انرژی برانید و تمام تلاش خود را بکنید تا برنده مسابقه باشید. البته بر اساس عقیده بانیان لانکا این یک چالش است نه مسابقه، چالشی که باید – حتما از آن لذت ببرید.

 

آیا به دنبال ماجراجویی هستید؟ پس سفر و همراهی با تورهای مسافرتی را از ذهن خود دور کنید، رزرو و برنامه ریزی پیش از سفر را فراموش کنید و در این هیجان واقعی شرکت کنید. چالش شما رانندگی مسافت 1000 کیلومتری با یک توک توک است.

 

چالش لانکا توک توک سواری سریلانکا

 

شما در این مسیر از جاده های زیبا و ساحلی، کوه‌های خیره کننده، مسیرهای گلی و ... عبور می‌کنید و کلی هیجان و اتفاقات جالب انتظار شما را می‌کشد. البته در نظر داشته باشید که این مسیر خیلی هم راحت نخواهد بود، در این بین ممکن است توک توک شما خراب شود، مسیر را گم کنید و با چالش‌هایی در طول مسیر رو به رو شوید که فکرش را نکرده‌اید.

 

شاید در بین راه مجبور باشید یک فلفل چیلی را گاز بزنید و یا از تمساحی عکاسی کنید ولی نترسید قرار است تمام این چالش ها تفریح باشند. در پایان هر روز از مسابقه، شما باید لیست چالش‌های آن روز را انجام داده باشید و گروهی که تمام چالش‌ها را به درستی انجام دهد، برنده مسابقه خواهد بود.

 

جزییات چالش لانکا

 

این چالش از سال 2009 هرسال انجام می‌شود و دو مسیر برای مسابقه تعیین می‌گردد: جاده شمالی و جاده جنوبی که در زمانهای متفاوت سال مسابقه در یکی از این مسیرها انجام می‌شود.

 

چالش لانکا توک توک سواری سریلانکا

 

از چالش لانکا چه انتظاری باید داشته باشیم؟

 

شما برای شرکت در این مسابقه باید مبلغی تقریبا معادل 2000 دلار را پرداخت کنید. مبلغ بلیط شرکت در مسابقه شامل یک توک توک، نقشه، محل اقامت و غذاهایی است که در این 10 روز میل می‌کنید.

 

اگر بخواهید در صرف هزینه های خود صرفه جویی کنید می‌توانید از بلیط های ارزانتر استفاده کنید که غذا و محل اقامت در طول مسیر را پوشش نمی‌دهد.


تیم های شرکت کننده در این چالش 2 یا 3 نفره هستند و افراد برای شرکت در این مسابقه باید بالای 18 سال سن داشته باشند.

 

بهترین قسمت شرکت در این مسابقه این است که 10 درصد از کل مبلغ بلیطی که برای شرکت در این چالش تهیه می‌کنید صرف امور خیریه خواهد شد. به عنوان مثال برای مدارس محلی سریلانکا غذا تهیه می‌شود، درخت کاشته می‌شود و یا صرف پروژهایی می‌گردد که فعالان محیط زیست راه اندازی کرده اند.

 

توک توک سریلانکا


اطلاعات کلی توک توک

 

  • موتور 4 اسب بخار – 200 سی سی
  • ظرفیت سوخت 6 لیتر بنزین + 1 لیتر امکان ذخیره بنزین
  • میزان مصرف سوخت 1 لیتر در هر 20 تا 25 کیلومتر
  • نهایت سرعت 55 کیلومتر بر ساعت

 

سازوکار توک توک

 

پدال گاز در سمت راست شما قرار دارد و ترمز و کلاژ در سمت چپ و تقریبا شبیه به وسایل نقلیه‌ای که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم عمل می‌کند.

 

چرا در چالش لانکا شرکت کنیم؟

 

باید بگوییم اگر به دنبال تجربه ای متفاوت و هیجان انگیز هستید بهترین انتخاب را داشته اید، اگر به دنبال خاطره‌ای فراموش نشدنی هستید که بارها و بارها بتوانید آن را تعریف کنید و همه لذت ببرند درست انتخاب کرده اید، اگر به دنبال شیوه ای متفاوت برای کشف سریلانکا هستید این فوق العاده ترین انتخاب است!

 

شما در طول مسابقه هیچ تجهیزاتی جز یک نقشه ندارید (حتی اجازه استفاده از جی پی اس هم ندارید) حس ماجراجویی شما و همراهی با افرادی که همانند شما به دنبال تجربه هیجان و تفریحات عجیب هستند در این مسیر به کمک شما می آید. در حقیقت این شیوه از سفر آنقدر جالب و دوست داشتنی است که بیشتر افراد این مسابقه دوست دارند مجددا در آن شرکت کنند و دوستان خود را نیز تشویق می‌کنند تا حتما این سفر خارق العاده را تجربه کنند.

 

پس چرا باید این چالش را پذیرفت؟ در حقیقت بهتر است سوال را اینگونه بیان کرد: چرا نباید این چالش را پذیرفت؟؟ در این مسابقه شما ماجراجویی، تفریح، شادی و خنده را یکجا تجربه می‌کنید و علاوه بر آن با گردشگرانی از سراسر دنیا آشنا می‌شوید و اینکه با مردم محلی در تعامل هستید و فرهنگ و آداب و رسوم آنها را می‌آموزید و تجربه ای شیرین‌تر از این چالش نخواهید یافت.

 

چالش لانکا توک توک سواری سریلانکا

امتیاز : بدون امتیاز

نظرات