اقامت در ویلا چه مزایایی نسبت به اقامت در هتل دارد؟

توسط : تیم محتوای ویلکسر

امکانات ویلا

برای کسانی که راغب سفر هستند انتخاب محل اقامت مانند هتل یا ویلا در سفر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. فرقی نمی‌کند که برای گردش و دیدن جاذبه‌های توریستی سفر می‌کنید یا تنها به دنبال جایی برای رسیدن به آرامش هستید، در هر حال انتخاب محل اقامت بسیار حائز اهمیت است. زیرا با یک انتخاب نادرست نه تنها از سفر خود لذت نمی‌برید بلکه هزینه و وقت خود را از دست داده‌اید.  

 

به همین دلیل لازم است با انواع اقامت‌گاه‌های گردشگری آشنا شوید و بهترین آن را متناسب با نیازهای خود برای سفر انتخاب کنید. ما در این مقاله قصد داریم 5 مورد از مزایای یک ویلا برای اقامت را در مقایسه با هتل‌ها بررسی کنیم.

 

با دانستن این 5 مورد، انتخاب محل اقامت برای شما آسان‌تر می‌شود و می‌توانید متناسب با نیازهای خود انتخابی آگاهانه‌تر انجام دهید. با مجلۀ ویلکسر همراه باشید. 

 

1.    اقامت در ویلا هزینۀ مناسب‌تری نسبت به اقامت در هتل دارد 

 

یکی از باورهای نادرست که در هنگام اقامت سفر در بسیاری از مردم رواج یافته، مسئله گرانی ویلای خصوصی نسبت به هتل است. با یک مثال ساده می‌توان متوجۀ نادرست بودن این باور شد. فرض کنید قصد دارید برای یک گروه 8 نفره یک ویلای اقامتی در بالی را به مدت 5 روز اجاره کنید.

 

هزینه اجاره هر شب برای این ویلا 400 دلار است، این هزینه را  به 8 تقسیم کنید تا مبلغ 50 دلار برای هر نفر و برای یک شب اقامت در ویلا به دست آید. به عبارت دیگر شما می‌توانید با 50 دلار هزینه برای یک شب از تمام خدمات منحصر به فرد و اختصاصی ویلاها در تمام فضای آن استفاده کنید.


حال اینکه اقامت در هتل به شیوۀ دیگری است. در هتل شما باید برای هر دو نفر، یک اتاق رزرو کنید که این  مسئله می‌تواند هزینه بیشتری را برای کسانی که قصد مسافرت با خانواده دارند به همراه داشته باشد.

 

2.    حریم خصوصی بهتری برای شما و همراهانتان در ویلا فراهم است

 

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اقامت در ویلای خصوصی این است که تنها کسی که در ویلا حضور دارد، شما و هم‌سفران‌تان هستند.

 

شاید شما از آن دسته از مسافرانی هستید که مایل‌اند در محل اقامت خود تنها باشند و در حریم خصوصی خود و خانواده از سفر لذت ببرند. اگر شما جزو این دسته افراد هستید باید بدانید که ویلا بهترین مکان برای اقامت شما است. 


البته یکی از خدمات منحصر به فردی که در ویلاها ارائه می‌شود این است که شما می‌توانید کارمند، آشپز و در کل خدمۀ اختصاصی خود در ویلا را داشته باشید، که این قضیه کاملاً مشروط به خواست مهمانان است و می‌توانید درخواست کنید که در ویلا تنها باشید و در ساعاتی خاص از خدمات ایشان بهره ببرید.

 

3.    با اقامت در ویلا، خدمات اختصاصی متنوعی به مسافران تعلق می‌گیرد 

 

همانطور که در بالا اشاره کردیم، یکی از مواردی که ویلا را جایی بهتر برای اقامت تبدیل می‌کند، داشتن خدمات اختصاصی برای مسافران است.

 

این خدمات شامل آشپز، ماساژور و خدمتکاران ویلا است که همگی به صورت خصوصی در اختیار مهمانان است. این خدمات اختصاصی باعث می‌شود که شما با خیال راحت به ماجراجویی خود بپردازید، بدون‌ اینکه مثلاً لازم باشد در هنگام ناهار ، نگران آماده کردن غذا برای خود باشید یا بعد از یک مهمانی در ویلا به فکر تمیز کردن آن باشید.

 

از طرفی دیگر، فرض کنید در یک هتل با ظرفیت 200 نفر، یک یا چند آشپز، مسئول آماده کردن غذای مسافران هستند و به دلیل ذیق وقت ممکن است غذاها بهترین کیفیت را نداشته باشند؛ در صورتی که اقامت در ویلا این برتری را دارد که یک یا چند آشپز وظیفۀ سرو کردن غذا را برای تعداد محدودتری مسافر مانند 5 نفر را دارد، این مسئله باعث می‌شود غذاها با وسواس بیشتری پخته و سرو شوند و در نتیجه کیفیت آن‌ها به مراتب بهتر باشد. 


اشارۀ به این نکته خالی از لطف نیست که در برخی از ویلاها، افرادی به عنوان مشاور سفر یا به اصطلاح Concierge حضور دارند. این مشاوران وظیفه دارند مسافران را در همۀ امور گردشگری و توریستی راهنمایی کنند.

 

فرقی نمی‌کند که می‌خواهید بدانید نزدیک‌ترین و ارزان‌ترین فروشگاۀ زنجیره‎ای پوشاک کجاست یا می‌خواهید به جاذبه‌های گردشگری بیشتری سر بزنید، این افراد می‌توانند کمک شایانی به مسافرانی باشند که اطلاعات کافی در مورد مقصد خود ندارند. 

 

4.    فضای بزرگ ویلاها برای سفرهای دسته جمعی مناسب‌تر است

 

شاید شما قصد دارید در مدت اقامت، در کنار خانواده خود باشید و یا اینکه بخواهید به صورت چند خانواری سفر کنید و به دنبال جایی هستید که اتاق‌هایی در مجاورت هم داشته باشد.


در این‌صورت باید بدانید که ویلاهای خصوصی دقیقاً برای این گروه از افراد ساخته شده‌اند و شما می‌توانید لذت یک غذای دسته جمعی در کنار باربکیو و منظرۀ ساحل اقیانوسی را تنها در ویلاها تجربه کنید. از طرفی دیگر شاید دوست دارید بدون اینکه غریبه‌ای با شما باشد، تنها در استخر شنا کنید. در همۀ این موارد اقامت در ویلا به نفع شما خواهد بود.

 

5.    آرامش بیشتر و شلوغی کمتر ویلا  آن‌ را نسبت به هتل متمایز می‌کند
 

آیا از زندگی شهری و مدرن خسته شده‌اید و دوست دارید در جایی اقامت کنید که به جاذبه‌های طبیعی نزدیک باشد؟
پس باید به شما بگوییم یک ویلای جنگلی با ساحل و منظرۀ دریایی درست همان چیزی است که می‌تواند روان خستۀ شما را پر از آرامش خاطری ابدی کند.

 

دیگر لازم نیست در محیط‌های شلوغ و پر سر و صدای هتل‌ها به دنبال آرامش باشید! چون چنین چیزی امکان ندارد. در واقع با اجاره ویلا در کنار ساحل و جنگل می‌توانید بدون استرس، آرامش را به معنای واقعی تجربه کنید. 


نتیجه گیری


در واقع هر کدام از اقامت‌گاه‌ها دارای محاسن و معایبی هستند و قبل از انتخاب محل اقامت نیاز به تحقیق و بررسی بیشتری در این زمینه دارید. اما در کل هزینه کمتر، خدمات اختصاصی، فضای آرام‌تر و مناسب خانواده در ویلا همگی جزو مواردی هستند که ویلا را به جایی بهتر و مناسب‌تر برای یک اقامت به یاد ماندنی تبدیل می‌کند. 

ما در ویلکسر شما را به اجاره ویلا در تایلند و اندونزی و اقامتی خاطره انگیز دعوت می کنیم.
 

امتیاز : بدون امتیاز

نظرات