تقویم رویدادها و فستیوال‌های مهم سالیانه بالی ۱

توسط : تیم محتوای ویلکسر

فستیوال های بالی

فستیوال و جشنهای بالی نقش مهمی را در شناخت فرهنگ اجتماعی این مردم بازی می‌کند و کاملا با زندگی روزمره آنها عجین شده است. برخی از این مراسم تاریخی کهن دارند که از گذشته تا به امروز اجرای آنها پابرجاست و هرساله تعداد زیادی گردشگر را برای دیدن فرهنگ شگفت انگیز بالی به این سرزمین می‌کشاند.

 

 رویدادها و فستیوال‌های بالی

 

در ادامه این مطلب تعدادی از مهم‌ترین فستیوال‌های بالی را معرفی می‌کنیم تا گردشگران ایرانی علاقه مند به شرکت در این فستیوالها بتوانند ضمن آشنایی با آنها برنامه ریزی لازم برای حضور در این جشنها را هم انجام دهند. 

 

فستیوال هنر بالی

 

فستیوال سالیانه هنر بالی از دومین شنبه ماه ژوئن تا دومین شنبه ماه جولای درست به مدت 1 ماه هرساله برگزار می‌شود. رژه روز افتتاحیه فستیوال در دنپسر (Denpasar) روبه روی موزه Bajra Sandhi انجام می‌شود که شامل رقص‌ها و نمایش‌های سنتی بالی است.

 

 رویدادها و فستیوال‌های بالی

 

در طول این یک ماه شما می‌توانید از اجراهای متنوعی که در مرکز هنری Taman Werdhi Budaya برپاست لذت ببرید.

 

فستیوال بادبادک

 

بادبادک های بالی به خاطر ابعاد بزرگ و اشکالی که دارند در سراسر دنیا شناخته شده هستند و بهترین زمان برای تماشای این هنرهای دستی، فستیوال بادبادک است. فستیوال بادبادک بین ماه های جولای و آگوست برگزار می‌گردد که کشور تحت تاثیر جریان‌ بادها قرار دارد. این فستیوال در تمام ساحل های بالی برپاست اما بیشترین تمرکز را در پدنگالاک (Padanggalak) در شمال سنور (Sanur) دارد.

 

 رویدادهای بالی

 

فستیوال روح بالی

 

در این فستیوال که در ماه مارچ است، کارگاه های متنوعی حول محور زندگی سالم در مراکز یوگا در بالی و اوبود برگزار می‌گردد. در دوره برگزاری فستیوال می‌توانید از غذاهای سالم و ارگانیک لذت ببرید و در بازارچه هایی که تشکیل می‌شود هرآنچه را که برای یک زندگی سالم نیاز دارید با قیمت مناسب تهیه کنید.

 

فستیوال‌های بالی

 

فستیوال الترا موزیک

 

این فستیوال بزرگ و هیجان انگیز مخصوص علاقه مندان به موسیقی الکترونیک و مهمانی‌های شبانه است. معروفترین دیجی های دنیا در این فستیوال هنرنمایی می‌کنند که با اجراهای زنده جالبی همراه است. در طول مهمانی شما شاهد رقص نورهای زیبا و انرژی بی‌مانند جمعیت خواهید بود.  این فستیوال در ماه سپتامبر و در ساحل سمینیاک بالی اجرا می‌شود.

با اجاره آنلاین ویلا در بالی در این فستیوال حضور داشته باشید.

ویلاهای پیشنهادی ویلکسر برای این فستیوال:

 

 

فستیوال Nusa Dua Fiesta

 

در این فستیوال که در طول یک هفته برگزار می‌شود شاهد نمایشگاه‌های هنری، اجراهای فرهنگی و رویدادهای ورزشی خواهید بود که در سواحل لوکس جنوب شرقی بالی اجرا می‌گردند. از سال 1996 این فستیوال هرساله پذیرای عموم مردم، به ویژه گردشگران بوده است.

 

 رویدادهای مهم بالی

 

در افتتاحیه و اختتامیه این فستیوال می‌توانید از بازارچه ها، اجرای موسیقی زنده، نمایشگاه ماشین‌های کلاسیک، نمایشگاه غذاهای سنتی و هزاران برنامه دیگر بهره ببرید. این فستیوال در ماه نوامبر و یا اکتبر در برج Nusa Dua برگزار می‌گردد.

با اجاره ویلا در بالی در این فستیوال حضور داشته باشید.

ویلاهای پیشنهادی ویلکسر برای این فستیوال:

 

 

 فستیوال دهکده سنور (Sanur)

 

این فستیوال در ماه آگوست به مدت 1 هفته در دهکده آرام و کوچک سنور برگزار می‌شود. هدف از این فستیوال شناخت فرهنگ بالی و تمرکز بر دهکده‌های کوچک و ناشناخته‌ای چون سنور است که بسیار زیبا هستند. در طول این فستیوال بازار هفتگی، جشنواره غذاهای سنتی و محلی، نمایش مد، اکسپو، مسابقه آشپزی و هزاران برنامه دیگر اجرا می‌شود.

 

 رویدادها و فستیوال‌های مهم بالی

 

فستیوال ساحل لجین (Legian)

 

اگر تصمیم دارید در ماه آگوست در دهکده لجین Legian  اقامت کنید برای فستیوالی که 700 متر طول ساحل لجین را فرا می‌گیرد خود را آماده کنید. این فستیوال شامل مسابقات گوناگون، بازار روز، نمایشگاه، اجراهای متنوع و هزاران برنامه شاد دیگر است که می‌توانید از آنها لذت ببرید. در طول مدت فستیوال رستوران‌ها و مراکز فروش دهکده لجین دارای تخفیف ویژه هستند.

امتیاز : بدون امتیاز

نظرات

مطالب مرتبط

نوشته ای وجود ندارد.