رویدادها و فستیوال‌های دیدنی تایلند در سال 2018

توسط : تیم محتوای ویلکسر

آسیا

تایلند در برگزاری رویدادها و فستیوال ها همانند طبیعت خود فاکتور تنوع را به خوبی رعایت کرده است. از شمال تا جنوب این سرزمین و در تمام طول سال انتخاب‌های متنوعی برای هر فردی با هر سلیقه ای وجود دارد.

 

فرقی نمی‌کند که با دوستان خود سفر کنید یا با خانواده، می‌توانید رویداد متناسب با جمع خود را انتخاب کنید و خاطره ای فراموش نشدنی از سفر خود به ثبت برسانید. 

 

فستیوال ها و رویدادهای تایلند


واندر فروت (Wonderfruit)

 

جشنواره واندرفروت جزء آن جشنوارهای تایلندی است که تنوع و خلاقیت بالایی در آن موج می‌زند و بانی این جشنواره آن را اینگونه توصیف می‌کند: " مجموعه ای برای بزرگداشت هنر، طعام، سلامتی و خانواده با ایده های الهام بخش، متنوع، چند فرهنگی، خارق العاده و هوشمند." پیدا کردن جشنواره‌ای با این تنوع و هیجان راحت نخواهد بود. 


در طول جشنواره کارگاه‌های متنوعی از جمله هنردستی تایلند، آشپزی تایلندی، بامبو بافی و ... برگزار می‌شود. این جشنواره یک رویداد خانوادگی است و تمام اعضای خانواده در هر سن و سالی با هر سلیقه ای می‌توانند در آن شرکت کنند و لذت ببرند. 


زمان: 13-16 دسامبر
مکان: باشگاه سیام کانتری (Siam Country Club)، پاتایا، تایلند

 

مکان و زمان فستیوال های تایلند


جزیره تائو (Ko Tao Festival)

 

جشنواره تائو در حقیقت وجودی خود، سازگاری با طبیعت را تبلیغ می‌کند. تیم برگزار کننده این جشنواره بامبو را به عنوان نماد اصلی آن برگزیده اند.

 

از فنجان‌های بامبو که قابلیت بازیافت دارند تا بخارپز بامبو برای پخت غذا و تیشرت‌های ویسکوز با الیاف بامبو در این جشنواره وجود دارد. افرادی که در این جشنواره شرکت می‌کنند دوستداران محیط زیست هستند و برگزاری این فستیوال ریشه در حفظ و گسترش صنعت غواصی در تایلند دارد. 


زمان: 28-31 مارچ
مکان: تایلند، جزیره تائو

 

فستیوال های تایلند

 

جاز هوا هین (Hua Hin Jazz)

 

جشنواره موسیقی جاز هواهین گردهمایی خارق العاده‌ای از هنرمندان محلی و بین المللی است. اجراهای این هنرمندان در ساحل هواهین انجام می‌شود. در سال 2017 این جشنواره شگفتی بسیاری خلق کرد و همه را شگفت زده ساخت و هرسال بهتر از سال قبل برگزار می‌شود و موسیقی دوستان بسیاری را از سراسر دنیا در تایلند دور هم جمع می‌کند. 


در زمان برگزاری جشنواره صدای موسیقی جاز در تمام جزیره شنیده می‌شود و چه حسی جالب‌تر از اینکه زیبایی ساحل هواهین را با موسیقی جاز تجربه کنید. 


زمان: 22-24 ژوئن
مکان: تایلند، جزیره هواهین

 

رویدادهای تایلند

 

سونگ کران (Songkran)
 

می‌توان گفت بامزه ترین جشنواره تایلند، جشنواره آب بازی سونگ کران است که بزرگترین جشن آب بازی در کل جهان به حساب می‌آید.

 

سونگ کران زمانی برگزار می‌گردد که ساکنان شهرنشین تایلند برای جشن سال نو به خانه‌های خود بازمی‌گردند. در پشت این شادی و سرگرمی، تایلندی ها به این اعتقاد دارند که با پاشیده شدن آب از سوی دوستان و آشنایانشان به پاکی و آرامش روح خواهند رسید. 


شهر چیانگ میا (Chiang Mia) خواستگاه اصلی این جشنواره است. این جشنواره تا 5 روز در این شهر به طول می‌انجامد.

 

شهر سراسر پر از انرژی و هیجان است و هزاران نفر از زن و مرد و کودک، پیر و جوان با تفنگ‌های آب پاش، توپ ها و سطل‌های آب سرد در حال آب بازی هستند و در طول جشنواره هر خیابان و معبری مکانی برای آب بازی است و کسی از خیس شدن در امان نیست. مراکز اصلی تجمع برای برگزاری جشنواره در کنارکانال رود پینگ (Ping) و دروازه تاپای (Thapae) است. 


زمان: 13-15 آپریل
مکان: چیانگ میا، تایلند

 

فستیوال های تایلند

 

نمایشگاه جشنواره زمستانی چیانگ مایی (Chiang Mai)


نمایشگاه زمستانی چیانگ مایی یکی از بهترین فستیوال‌های تایلند است که از بزرگترین رویدادهای خانوادگی به شمار می آید و دارای بی‌شمار سرگرمی های جالب است. عواید حاصل از این جشنواره به موسسات و مراکز خیریه می‌رسد بخصوص صلیب سرخ، به همین دلیل دارای فضای دلنشینی است و یکی از دیدنی ترین رویدادهای تایلند است. 


از برنامه های جشنواره می‌توان به قطار مینیاتوری، موسیقی زنده، بازی و سرگرمی، سرو غذا و سینمای روباز اشاره کرد. اجراهای متنوع رقص و اجرای مراسم آیینی – سنتی و بازارچه‌های خیریه از دیگر برنامه‌های این جشنواره است. 


زمان: 28 دسامبر  – 13 ژانویه 
مکان: چیانگ مایی، تایلند

 

فستیوال خرید تایلند


 فی تا کن (Phi Ta Khon)


فستیوال ارواح یا همان فی تا کن رویداد محبوب محلی است. مردم تایلند به ارواح مردگان اعتقاد دارند و این در فرهنگ و زندگیشان نمود یافته است. بسیاری از فیلم‌ها، سریال‌ها و کمیک‌ها به این موضوع پرداخته اند. 


در این جشنواره افراد لباس‌های خاص بر تن می‌کنند و ماسک‌های طراحی شده بر صورت خود می‌گذارند. جشنواره دارای رژه ای است که سراسر شادی و پایکوبی است و با آن لباس‌ها و ماسک‌های رنگی هیجان خاصی را در دل تماشاچیان ایجاد می‌کند. و در آخر بهترین لباس‌ها جایزه دریافت خواهند کرد. در پایان مراسم آتش بازی انجام می‌شود که محلیان معتقد اند نوعی دعای باران است. 


زمان: مارچ – جولای
مکان: منطقه دن سای (Dan Sai) در لویی (Loei)، تایلند

 

دیدنی های تایلند

امتیاز : بدون امتیاز

نظرات